Komfort mieszkania latem

Zmiany zachodzące w naszym klimacie skutkujące zwiększeniem upalnych dni każdego roku sprawiają, że znaczenie ochrony przed wysokimi temperaturami stale wzrasta. Komfort mieszkania zależy w głównej mierze od panującej w nim temperatury, dlatego też w odpowiedzi na potrzeby społeczeństwa firma STEICO stworzyła takie produkty, które wyróżniając się bardzo wysoką zdolnością akumulacji ciepła, pełnią funkcję zabezpieczenia przed wysokimi temperaturami w naszych domach w lecie.

Naturalne produkty wyróżnia wyższa masa w porównaniu np. z wełną szklaną, przez co mogą stawiać większy opór promieniom słonecznym (wyższa pojemność cieplna). Materiały te posiadają znakomite parametry i gwarantują tzw. przesunięcie fazowe (jest to przedział czasu pomiędzy wystąpieniem najwyżej temperatury na zewnątrz, a wystąpieniem najwyższej temperatury wewnątrz budynku) do 12 godzin, co oznacza nienagrzewanie się wnętrza domu w ciągu dnia w czasie upałów, lecz przenikanie tego ciepła z opóźnieniem czasowym, a więc dopiero w nocy.

Wykres przebiegu temperatur przez dach przy zastosowaniu róznych izolacji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wysoka temperatura kumuluje się w materiale izolacyjnym aż do wieczora, gdy na zewnątrz robi się chłodniej. Według producenta zastosowanie izolacji z włókna drzewnego może zredukować liczbę dni o wysokich, nieprzyjemnych temperaturach wewnątrz pomieszczeń nawet o połowę.

Stosując materiały STEICO, oszczędzamy nie tylko na OGRZEWANIU ZIMĄ, ale również na KLIMATYZOWANIU LATEM!

Więcej informacji wraz z przykładami na ten temat znajdą Państwo w ulotce PDF w zakładce ECODOMY -> POBIERZ.